شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1387 ساعت 11:51 ب.ظ

به نام حضرت دوست

   عرض سلام و ادب و احترام

***

آوای باد انگار آوای خشک سالیست

دنیا به این بزرگی یک کوزه سفالیست

باید که عشق ورزید باید که مهربان بود

زیرا که زنده ماندن هر لحظه احتمالیست

***

   پس از شروع ناگهانی فطرس ، نوبت اون فرا رسیده که کمی هم در مورد برنامه 300 سالۀ توسعه اش ، صحبت کنیم (!) برخلاف همگان ، من پیشرفت فطرس رو به هیچ وجه با آغاز به کار قطار شهری مشهد ، مرتبط نمیدونم (!) حتی برنامه های من ، هیچ ارتباطی با اصل خصوصی سازی یا کاهش نرخ تورم نداره (!) چرا که مدیران ما مجبورم برای کن فیکون کردن ایران طی 3 سال ، به صورت فشرده خودشون رو به سر حد جنون و ملت رو به ورای جنون برسونن ؛ در حالی که من با خیال راحت پیش میرم و حدودا 300 سال برای آباد کردن فطرس و همراهیانش ، فرصت خواهم داشت !.. به هر حال ، ما سعی می کنیم که خون نجست خویش رو بیش از این کثیف نکنیم و به جای آیه یأس ، آیات یس را تلاوت نماییم !

   راستش رو بخواین (اگر هم نخواین مشکل خودتونه ، چون من به هر حال راستش رو بهتون میگم !) دلیل احداث این مکان ، باز شدن سرفصل جدیدی در زندگی من بود که با تغییر و تحولات این مدت ، رابطه تنگاتنگ (تو مایه های فیس تو فیس !) داشت .. هدف من ، داشتن دفتر خاطرات آن لاینی است که بتونم وقایع این دوره از زندگیم رو (که شامل روزهای سربازی هم خواهد بود) در اون ثبت کنم و البته بجز داشتن یک یادگاری دیجیتالی (دیجیتالم کجا بود؟!) مثل اون قدیما ، با همراهان همیشگیم یک گپ و گفت دوستانه در مورد مسائل جامعه شناسی (البته در حد سوادمون !) داشته باشم . به طور مثال ، وقتی آدم در بخش گشت 110 نیروی انتظامی خدمت میکنه ، شاهد مسائلی خواهد بود که صحبت در موردشون میتونه نکات بسیار مهمی رو در اختیارمون قرار بده و دیدمون رو برای ادامه زندگی ، وسیع تر کنه .

   پس نقطه قوت این وبلاگ ، بیان مسائل و وقایعی است که در اطراف ما رخ میده و گاها ما به سادگی از کنارشون میگذریم . در این بین زبان نیمه طنز و بحث های پیرامونش ، میتونه چاشنی مناسبی برای نیل به این هدف متعالی باشه .

   نهایتاً امیدوارم که بتونم در حد توانم به این هدف دست پیدا کنم و به طور کلی ، اگه خیرم به کسی نمیرسه لااقل شرم دامن گیر دوستان نباشه .

پ.ن : در پست قبلی ، گیلاس مرجع ماجرای فطرس رو ازم پرسید .. جهت اطلاع ایشون و سایر دوستان عارضم که در جلد 43 و 44 بحارالانوار ، حداقل 5 روایت در این مورد داریم .. در نتیجه از نظر صحت میتونید مطمئن باشید .

***

با تو حکایتی دگر

این دل ما به سر کند

***

شاد باشید و شادی آفرین

یا حق

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo